Gövde ve Alt Ekstremite

Bacak ve gövdedeki açık yaraların iyileştirilmesi, bası yaraları ve travmalarda uygulanan Gövde ve Alt Ekstremite Cerrahisi günümüzün gelişmiş uygulamaları arasındadır. Gövde cerrahisinde deri ve deri altındaki kötü ve iyi huylu urlar tedavi edilmektedir. Aynı zamanda doğuştan gelen göğüs duvarının şekil bozuklukları da giderilebilirken, meme yokluğu ve iri memelerin büyüklüğünün de düzeltilmesi amaçlanmaktadır.

Vücut germe işlemlerinin tercih edildiği bu uygulamada belirgin yağ fazlalığı olmadan ve deride ileri derecede sarkmanın olduğu durumlarda Gövde ve Alt Ekstremite Cerrahisi tercih edilmektedir. Ayrıca yine gövde de gevşeme ve selülit oluşumlarında ve uyluğun iç kısmındaki gevşeklik durumlarında tercih edilir. Vücut germenin avantajlarına baktığımızda ise deri kalitesinde de gerçek anlamda düzelme ve daha pürüzsüz bir deriye sahip olma gibi avantajları bulunmaktadır. Dezavantajları ise cerrahi deneyim gerektirmesi, ameliyat süresinin uzun sürmesi ve ameliyat izlerinin oluşması gibi etkenler olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle eşlik eden hastalıkları bulunan yaşlılarda, alt ekstremitenin ortopedik cerrahilerinde genel anestezi ile birlikte merkezi ve periferik rejyonal anestezi uygulamaları kullanılabilir. Bu çalışma, alt ekstremitenin ortopedik cerrahilerinde uygulanan spinal anestezi ile kombine siyatik / femoral blok tekniklerinin hasta-cerrah memnuniyeti açısından etkinliğini incelemektedir. Rejyonal anestezi (RA) tekniklerinin kullanımı operasyon süresince hastanın uyanık kalması, spontan solunumun devam etmesi, koruyucu reflekslerin kaybolmaması, uygulama sonrası dönemde erken mobilizasyon ve hastanede kalma süresinin kısalması gibi pek çok avantajı beraberinde getirmektedir.

Gövde ve Alt Ekstremite Cerrahisi bu anlamda oldukça dikkat gerektiren ve başarılı sonuçlar sunan bir cerrahi dalıdır. Spinal anestezi uygulanarak tercih edilen bu işlemlerin ardından alt ekstremite bölgesi de daha sağlıklı bir görünüme ulaşmış olacaktır. Uzman cerrahlar tarafından teşhis konulduktan sonra bacakların tüm bölgelerinin cerrahi müdahaleler ile yeniden eski haline gelmesini amaçlayan bu uygulama, gerçekçi sonuçlar verdiği için günümüzde geçerliliğini korumaya devam etmektedir. Gövde ve bacaklardaki açık yaraların rekonstrüksiyonu ve lenfödem gibi hastalıklara karşı teşhis ve tedavi işlemlerini gerçekleştiren bu cerrahi uygulama ayrıca tümör tedavilerinin de cerrahi müdahalelerle yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Adınız

E-postanız

Telefon

Konu

Sorunuz

Style switcher RESET
Color scheme