Lazer epilasyon son teknoloji 3D

YENİ BİR TEKNOLOJİ İLE LAZER EPİLASYON   

Lazer epilasyonda  en sık kullanılan 755 nanometre  dalga boyu ile Alexandrite lazer kılın rengine en hassas enerji içeren bir teknolojidir, 810 nanometre dalga boyu  olan diode lazer biraz daha hassas daha ince kılları görme özelliğine sahiptir ve son olarak da Nd Yag lazer 1024 nm dalga boyu ile enerjiyi derinin daha derin tabakasına ileterek oldukça sınırlı hassasiyet göstermektedir.

Aleksandrit dalga uzunluğu, en geniş kıl türlerine etkin  melanin emilimi sayesinde koyu kıllara en duyarlıdır bu nedenle daha fazla enerji emilimi sağlamaktadır. Aynı pigment deride de bulunduğu için koyu tenlilerde kullanımı çok güvenli olmayacaktır  Daha yüzeysel nüfus etme özelliği ile, 755nm dalga uzunluğu kıl kökünün şişkinliğini hedef almakta olup kaş ve üst dudak gibi alanlarda bulunan yüzeysel olarak gömülü tüyler için özellikle etkilidir ancak yüzün diğer kısımlarında etkin olmadığına dair yayınlar da mevcuttur hatta yüzdeki ince tüyleri aktive edip kalınlaştırdığı belirtilmiştir.

Diod Lazer epilasyon yöntemindeki klasik dalga uzunluğu olan 810nm dalga uzunluğu yüksek ortalamaya sahip bir güç ile kıl köklerinin daha derin bölümlerine nüfuz ederek her açıdan daha iyi bir epilasyon etkisi sağlar, 810nm, daha koyu ten türleri için işlemleri daha güvenli hale getiren ortalama bir melanin emiş düzeyine sahiptir. Orta doku derinliğine nüfuz edebilme kapasitesi kolların, bacakların yanakların ve sakalın tedavisi için idealken, derin nüfuz etme kapasitesi tüy kökünün Şişkin ve Yumru bölümlerini hedef almaktadır.

YAG 1064 dalga uzunluğu, daha koyu cilt tipleri için ürünü odaklanılmış bir çözüm haline getiren daha düşük melanin emilimi ile karakterize edilmektedir. Bulb ve Papilla’yı hedef alarak, saç derisi, koltuk altı ve kasık bölgelerinde derinlemesine gömülü tüyleri almanın yanı sıra, 1064nm, aynı zamanda, saç köküne en derin şekilde nüfuz etme olanağı da sağlamaktadır. Daha fazla su emişi daha yüksek sıcaklık oluşmasına neden olmakta olup, 1064nm dalga uzunluğunun dâhil edilmesi, en etkili lazer epilasyon işlemine yönelik genel lazer tedavisinin termal profilini arttırmaktadır.Derin etkinlik nedeni ile acılı bir epilasyon türüdür.

Pek çok klinikte bu cihaz tiplerinin çeşitleri bulunmaktadır. Hepsinin öncelikli iyi sonuç verdiği durumlar vardır .

Buz lazer platinum gibi yeni nesil karma  cihazlar  bu üç dalga boyunu kullanarak   aynı anda atış elde edilebilmektedir. Üç farklı dalga uzunluğunun bir araya gelmesi, daha farklı anatomik derinliklere eş zamanlı olarak ulaşarak uygulayıcılara daha iyi etkililik ve en yüksek kapsamı elde etmeleri konusunda olanak sağlamaktadır.

Kıl köklerini, ciltte travmaya neden olabilecek tek bir yüksek enerji darbesine maruz bırakmak yerine, deriyi kademeli olarak kıl köklerinde etkin bir şekilde hasara yol açan ve yeniden büyümelerini önleyen aynı zamanda da çevredeki dokulara zarar vermeyen belli bir sıcaklığa getirerek çalışmaktadır. Yüksek ortalama güç ve iyileştirici ısı oluşumu sağlayarak, kısa akım darbelerinin fazlaca tekrar edilme oranı iç deri tabakasının içlerine taşınmaktadır.Böylece cilt yüzeyini soğutup, yüzeysel yanıkları önlemekte ve neredeyse acısız ancak son derece etkili bir epilasyon sonucu elde edilmesine olanak sağlamaktadır.

Adınız

E-postanız

Telefon

Konu

Sorunuz

Style switcher RESET
Color scheme