Genital Cerrahi

Genital Cerrahi uygulaması travma, enfeksiyon, doğumsal ya da tümör cerrahisi sonrasında erkek ve kadın genital organlarda ortaya çıkan problemleri çözmeye yönelik olan bir cerrahidir. Daha çok kadınlarda doğumsal vajen yokluğunun yaşanması ve dış genital bölgedeki bozukluklar nedeniyle plastik teknikler de kullanılarak tedavi edilebilmektedir.

Genital bölgenin görünümünü düzeltmek ve güzelleştirmek için tercih edilen Genital Cerrahi sayesinde vajinal gençleştirme işlemleri yapılabilmektedir. Bu cerrahi uygulamalar ile dış genital bölgeye ve vajinaya daha genç bir görünüm kazandırılabilmektedir. Ayrıca daha sıkılaşmış bir fonksiyon kazandırmak içinde bu işlemlere başvurulmaktadır. Sağlıklı bir cinsel hayat için günümüzde oldukça tercih edilen bir cerrahi yöntemdir.

Yaşlanma, vajinal doğumlar, genetik ve travma gibi nedenlerle vajinal doku çevresindeki bölgenin sıklığı, gücü ve gerginliği kaybolmaktadır. Birçok bayanın vajinasında tatminsizlik ve gevşeklik durumu söz konusu olabilmektedir. Cinsel birleşme sırasında aynı durum erkek içinde geçerli olmaktadır. Vajinanın küçük dudaklarındaki genişlik, uzunluk yada düzgün olmayışı gibi durumlarda Genital Cerrahi teknikleri uygulanarak bu durumların tamamı düzeltilebilmektedir. Cinsel ilişki sırasındaki rahatsızlık ve kronik ağrılarında ortadan kaldırılması için tercih edilebilmektedir. Bu operasyonun amacı tamamen cinsel ilişki sırasında tatmini ve sıklığı artırmak ve vajinanın şeklinin düzeltilmesini sağlamaktır. Vajinayı daraltma operasyonlarında genel olarak birden fazla normal doğum yapmış olan bayanlar tercih edilir. Çünkü şikâyetler daha çok bu tür bayanlardan gelmektedir. Genel olarak penisi kavrayamama, hissedememe ve cinsel ilişki sırasında tatmin olamama gibi şikâyetler artık Genital Cerrahi sonrasında düzeltilebilmektedir. Bunun yanında hastalarda vajinada kitle oluşumu ve idrar kaçırma gibi sorunlar da görülebilmektedir.

Lokal ve genel anestezi ile yapılabilen ameliyatlar sayesinde işlemlere başlanır. Bu ameliyat 30 ile 45 dakika sürebilmektedir. İşlemin tamamlanmasından 4 ya da 5 hafta sonra ilişkiye girilebilmektedir. Günümüzde memnuniyet veren bir operasyon olarak yapılmaya devam edilmektedir. İleri yaşlardaki bayanlarda zayıflayan bağ ve kas dokusu sebebiyle bu sorunun ortaya çıkma riski de artmaktadır. Yine de erken teşhis ve tedavi yöntemleriyle bu durum tamamen düzeltilebilmektedir.

Adınız

E-postanız

Telefon

Konu

Sorunuz

Style switcher RESET
Color scheme