Kol & Bacak Germe

Sürekli kilo alıp verme, güneşe fazlasıyla maruz kalma, yer çekimi ve yaşlanma gibi nedenlerle kolun iç ve arka kısımlarında sarkmalar meydana gelmektedir. Bu deformasyonlar sonucunda ise Kol germe ameliyatı uygulanabilir. Bu sayede sarkmalar düzeltilerek kolların gerginliği de sağlanmış olur.

Bu uygulama, kolun arka kısmında dikme şeklinde bir iz meydana getireceği için sadece deformasyonu ve sarkıklığı çok daha ileri derecede olan hastalar için tavsiye edilmektedir. Kol germe uygulaması genel ya da lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Kolun iç ve arka kısmından çıkarılacak olan yağ ve deri dokusu sayesinde kesi açılır ve daha sonra dıştan estetik şeklinde dikiş ile dikilmektedir. Hasta, ameliyattan sonra direkt olarak evine dönebilir. Uzman tavsiyesine göre kolların birkaç gün yüksekte kalması için bandaj sarılması önerilir. Atılan dikişler ise 2. haftada alınmaktadır. Bacak germe ameliyatı uygulamasında ise genel anestezi yapılır. Kasık bölgesinden arkaya doğru atılan bir kesi sayesinde elips şeklinde yağ ve deri dokuları çıkarılmaktadır. Üst bacak derisi serbest hale getirilerek kasık bölgesine yeniden dikilir. İç kısımda toplanacak vücut ve kan sıvılarını toplamak için de drenler bölgeye yerleştirilmektedir. Ameliyat sonrasında ise dikişlere dikkat edilebilmesi adına her türlü spor aktivitesinden uzak durulması gerekir. 6 haftadan sonra yeniden normal hayata dönülebilir. Düzenli olarak yapılan pansuman uygulamaları sayesinde de 7. hafta itibariyle normal spor hareketlerinize devam edebilirsiniz. Bacak germe uygulamasında ayrıca dikiş hattının hareketli bir bölgede ve bununla birlikte yer çekimine maruz kalması, yara izinin genişlemesine neden olabilir.

Kol germe nedir?

Sürekli kilo alıp verme, güneşe fazlasıyla maruz kalma, yer çekimi ve yaşlanma gibi nedenlerle kolun iç ve arka kısımlarında sarkmalar meydana gelmektedir. Bu deformasyonlar sonucunda kol germe ameliyatı uygulanmaktadır.

Kol germe ameliyatı kimlere uygundur?

Bu uygulama, kolun arka kısmında dikme şeklinde bir iz meydana getireceği için sadece deformasyonu ve sarkıklığı çok daha ileri derecede olan hastalar için tavsiye edilmektedir.

Kol germe ağrılı bir operasyon mudur?

Kol germe ameliyatı ağrılı bir işlem değildir.

Bacak germe sonrası ne zaman günlük hayatıma dönebilirim?

6 haftadan sonra yeniden normal hayata dönülebilir. Düzenli olarak yapılan pansuman uygulamaları sayesinde de 7. hafta itibariyle normal spor hareketlerinize devam edebilirsiniz.

Kol ve bacak germede dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Kol germe işlemlerinde kasıkların altındaki ve üst bacak bölgesinde sarkmış olan deri ve yağ dokusu çıkarılırken, bacak germe işlemlerinde ise kasık bölgesinden arka kısma doğru atılan kesilerle işlem yapılır. Bu sayede uzmanların tavsiyeleriyle birlikte sorunsuz bir süreç geçirilmiş olarak kısa sürede hastalar günlük aktivitelerine devam edebilir.

Adınız

E-postanız

Telefon

Konu

Sorunuz

Style switcher RESET
Color scheme