Yağ Enjeksiyonu

Günümüzde dolgu olarak kozmetik cerrahide geniş bir uygulama alanı bulan Yağ Enjeksiyonu, her geçen gün popülerliğini artırmaktadır. Estetik cerrahları için el ve yüz bölgelerinden gençleştirme uygulamalarında kullanılan dolgu malzemeleriyle sağlıklı sonuçlar alınabilmektedir. Vücuda enjekte edilen yağ hücreleri ile birlikte dolgu görevi gören bu hücreler bir süre sonra cildi gençleştirmektedir.

Hastalara verilen yağ hücreleri öldüğünde dolgunun etkisi ortadan kalkmaktadır. Bu yüzden de yağ alım işlemlerinde uygulanacak alet ve teknikler önemlidir. Günümüzde birçok tekniğin varlığından söz edebiliriz. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte yüz bölgesinde yağ oranında sarkma ve azalmalar meydana gelmektedir. Yağ Enjeksiyonu işlemi ile birlikte yüz kısmındaki azalan yağ yerine bırakılır ve yüzünüzün daha dolgun, diri ve genç kalması sağlanır. Genç yaşlardaki hastalarda ise yüzün yumuşak olan kemik yapısı ve dokusu yüzünden zayıflık görülebilmektedir. Böyle durumlarda da yağ enjeksiyonlarının yapıldığını belirtebiliriz. Doku hacmi azalmış alanlarda uygulandığında çok uzun ömürlü ve doğal görünümlü sonuçlar veren bu uygulama, vücudun farklı bölgelerinden alınarak özel işlemlerden geçtikten sonra yağ kanülleri sayesinde düzeltme yapılır ve enjekte edilir. Yağ Enjeksiyonu uygulanan bölgeler ise en fazla yüz ve dudak bölgeleri başta olmak üzere, alt çene, alın kısmı, yara izi olan yerler, eller ve liposuction sonrası bölgelere uygulanmaktadır. Enjekte edilecek yağ genel olarak bel ya da karın bölgesinden alınır. Bu yağ dokusu belirli işlemlerden geçerek talep ettiğiniz bölgeye özel uçlarla enjekte edilmektedir. Sadece 1 kez ya da farklı operasyonlar sırasında da yapılabilir. Küçük alanlarda lokal, bölgesel alanlarda ise yine lokal anestezi ve sedasyon işlemi yapılabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu başarılı bir şekilde tamamlandığı sürece iyileşme süreci de bir o kadar rahat olur. Hastanede kalmaya gerek görülmeden aynı gün sosyal yaşantıya devam edilebilir. Uygulama sonrasında sadece yağ enjekte edilen bölgelerde ödem görülebilir ve bu durum tamamen doğaldır. Daha çok dudaklarda görülebilecek bu durum kendiliğinden geçmekte ve estetik güzelliğinizi ortaya çıkarmaktadır. Başarılı bir sonuç alınmadığı görülen hastalarda ise 2. Aydan itibaren tekrar enjeksiyon yapılabilmektedir.

Yağ enjeksiyonu nedir?

Vücudun daha yağlı olan bölgelerinden (bel, karın veya basen kısımlarından) fazla olan yağları bir enjektör yardımıyla alarak vücudun hacim eksikliği olan kısımlarına ya da kişinin tercihine göre fazlalık istenen kısımlara nakil edilmesi işlemidir.

Yağ enjeksiyon ağrılı bir işlem midir?

Yağ enjeksiyon sonrası birkaç sızlama şeklinde ağrı hissedilebilir. Ancak ağrı kesiciler yardımı ile kontrol altına alınmaktadır.

Yağ enjeksiyon sonrası günlük yaşantıma ne zaman dönebilirim?

Yağ Enjeksiyonu başarılı bir şekilde tamamlandığı sürece iyileşme süreci de bir o kadar rahat olur. Hastanede kalmaya gerek görülmeden aynı gün sosyal yaşantıya devam edilebilir.

Yağ enjeksiyonu en çok hangi bölgelere uygulanmaktadır?

Yağ Enjeksiyonu uygulanan bölgeler en fazla yüz ve dudak bölgeleri başta olmak üzere, alt çene, alın kısmı, yara izi olan yerler, eller ve liposuction sonrası bölgelere uygulanmaktadır.

Yağ enjeksiyonu kalıcı bir dolgunluk sağlar mı?

Aktarılan yağların ortalama %40’ ı 6 ay kalıcılığını sürdürebilmektedir. Bu yüzden bazı durumlarda yağ enjeksiyonunun tekrarı gerekebilir.

Adınız

E-postanız

Telefon

Konu

Sorunuz

Style switcher RESET
Color scheme