Leke Tedavileri

Son zamanların etkili tedavi uygulamalarından olan lazerle leke tedavisi daha çok çiller, et benleri, doğum lekeleri ve güneş lekelerinde uygulanmaktadır. Lazerle uygulanan bu tedavi de seans sayısı da lekelerin derinliği, cinsi ve kişilerin cilt yapısına göre değişebilmektedir. Örneğin çil tedavisinde uygulanacak bir işlem 4 veya 5 seans sonrasında sonuçlanabilir. Bu süre doğum lekeleri için 10 ile 15 seansa kadar uzayabilmektedir.

Leke Tedavileri Sonrasındaki Beklentiler

Lazer ile yapılan Leke Tedavileri sonrasında lekelerin derinlik, tip ve cildin yapısına göre olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Bu anlamda tedavi sonuçları da kişinin leke cinsine bağlı olarak değişebilir. Uzman bir doktor tarafından tedavi işlemleri yapılmadan önce tedavi sonrasında hastalar detaylı olarak bilgilendirilmektedir.

Leke Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Lazerle gerçekleştirilen Leke Tedavileri uzmanlık gerektirir. Bu durum koyu ten rengine sahip olan kişilerde çok daha dikkatli olunması gerektiğini de gösterir. Çünkü bu tip kişilerde lekelenme olasılığı çok yüksek olduğundan seçilecek lazerin cinsi tespit edildikten sonra tahrişlere neden olmadan işlemler yapılmalıdır. Hassas ve kızarık cilt yapısına sahip olan kişilerde de bu tedavi tecrübe gerektirir. Çünkü bu ciltlerde de reaksiyonel lekelenmeler yaşanabilir.

Leke Tedavisinde Kullanılan Cihazlar

Bu tedavi uygulamasında 5 çeşit lazerle tedavi mümkündür. Etki mekanizmaları da birbirine göre farklılık gösteren bu cihazlar kısa sürede sonuçlar vermektedir.

KTP Lazer: Renk maddesini en iyi yakalayabilen lazer olarak bilinir fakat cildin alt dokularına rahatlıkla inemez. Bu anlamda sadece yüzeysel lekelerde başarılı olduğu söylenmektedir.

Fraksiyonel Lazer: Cildi yenileyebilen bu lazerler Leke Tedavileri uygulamalarında sıklıkla kullanılır. Farklı oranlarda tedavi başarısının yüksek olduğu bilinir. Ayrıca lekelenmeyi artırma olasılığının da yüksek olması bilinmelidir. Bu yüzden koyu tenli ve kızarık ciltlerde bu lazer kullanılmaz.

IPL sistemi: Işık sistemi olarak da bilinen ve leke tedavilerinde başarılı sonuçlar veren bu cihaz ile birkaç seansta işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Q-Switched ND YAG Lazer: Kısa sürede birçok atış yapabilen bu lazerler ile çevre dokudaki hücreler etkilenmeden işlem yapılır. Ciltte hasar meydana gelmez ve başarılı sonuçlar alınabilir.

Karbon Peeling: YAG lazer uygulanmadan yaklaşık 15 ile 20 dakika önce lekeli alanlara karbon solüsyonu sürülmektedir. Daha sonra da bu lazer ile 1 ile 3 hafta aralıklarla işlemler yapılır.

Adınız

E-postanız

Telefon

Konu

Sorunuz

Style switcher RESET
Color scheme