Mezoterapi

Cilt ve cildin alt dokusuna, yenileyici ve gençleştirici enjeksiyonların yapılması işlemine Mezoterapi adı verilmektedir. Cilt yapısının kuru ya da normal olmasının yanında cildin altında yer alan yağ dokusunun miktarına bakılarak cildin ihtiyaç duyduğu işlemlere karar verilir. Bu konuya bir örnek vermek gerekirse; Yüz bölgesinde tercih edilecek bu uygulama ile ilk olarak cilt temizliği sağlanır. Yani peeling ve maske işlemi yapılır. Daha sonra Mezoterapi’yi uygulayacak uzman tarafından işlemlere başlanır. Mezoterapi uygulamalarında daha çok yüz mezoterapisinin kullanıldığını söyleyebiliriz.

Mezoterapi Kullanım Alanları

Uygulama birçok alanda tercih edilmektedir. Selülitlerin giderilmesi, bölgesel zayıflama tedavileri, yara ve akne izlerinin tedavisi, gebelik döneminde meydana gelen çatlakların tedavisi, saç dökülmeleri ve yüz gençleştirme tedavilerinde mezoterapinin önemi büyüktür.

Vücut mezoterapilerinde önemli olan birkaç durum vardır. Diyabet hastalarında, kalp yetmezliği olan kişilerde ve böbrek yetmezliği bulunan hastalarda bu uygulamaya başvurulmaz. Ayrıca vücut mezoterapisi bacak, karın ve mide bölgesi, sırt, yan bölgeler ve alt bacaklara uygulanmaktadır.

Yüz mezoterapisinde ise cildin dışından uygulanan kremler ile cildin üst bölgesi temizlenir ve canlandırılır. Alt deri tabakasına enjekte edilen vitamin, antioksidan ve bazı asit karışımları ile birlikte Mezoterapi uygulaması yüz bölgesinde etkisini göstermektedir. Cildin elastin ve kolajen üretimini artırarak cilt yenilenmesini sağlayan bu uygulama ayrıca cildin daha parlak bir görünüme ulaşmasını da beraberinde getirmektedir.

Her iki uygulamada da tedavinin ardından güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır. Seanslar daha çok 20 ile 30 dakika arasında sürerken 3 ile 6 ay arasında yapılan seanslarda başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Son zamanların tercih edilen uygulaması olan Mezoterapi sayesinde tüm cilt sorunlarınız için etkili bir işlem yapabilir ve olumlu sonuçlar alarak daha güzel bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz.

Adınız

E-postanız

Telefon

Konu

Sorunuz

Style switcher RESET
Color scheme