Hyaluronik Asit

Tüm vücut dokusunda yer alan ve farklı yaşam aktivitelerini gerçekleştiren Hyaluronik Asit sayesinde eklem ağrısı tedavileri ve bağışıklık tedavilerinin güçlendirilmesinde kullanılır. Daha çok cilt üzerinde bulunan kırışıklıklarda dolgu maddesi olarak kullanılmasıyla tanınmıştır.

Hyaluronik asidin yararlarının da bilinmesi gerekir. Bu konuda;

  • Cildin gerçek anlamda genç görünmesini sağlar ve kırışıklıkların meydana gelmesini engeller.
  • Cilt üzerindeki akne izlerini önlemek için kullanılır.
  • Cildi nemlendirir ve sus tutma özelliği sayesinde de cilt nemlendirici kremlerin ana maddesi olarak kullanılır.
  • Ciltteki iltihaplı oluşumlarda ve oluşabilecek tahrişlerde oldukça yararlıdır.
  • Kalojen liflerinin oluşmasına yardımcı olarak bunları korur. Çünkü vücutta kolajen üretimi yavaşladığında cildin esnekliği yok olmaktadır.
  • Hücrelerin zamanla yaşlanmasıyla birlikte mitoz hızı da azalmaktadır ve bununla birlikte hücre yenilenmesi de azalır. Hyaluronik asit bu süreci tamamen tersine çevirmektedir.
  • Cilt bakımında bu asitten içeren kremlerin daha faydalı olabilmesi adına cilt üzerinde ciddi anlamda etki etmesi önemlidir.
  • Cilt dışında görme duyusuna da iyi gelen Hyaluronik asit, gözlerin %80’ lik oranını oluşturmaktadır.

Saf bir şekilde elde edilen Hyaluronik Asit, derin bir şekilde nemlendirme yaparak cildin daha esnek ve yumuşak olmasını sağlar. Boyun, dekolte ve yüz bölgesinde yaşlanma belirtilerini de azaltarak güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi korur ve ayrıca cilde ciddi anlamda elastikiyet sağlamaktadır. Bu asit ile üretilen kremler ise sadece geçici olarak cildi nemlendirmektedir. Yine de cilde ciddi oranda parlaklık ve esneklik kazandırdığını söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalara göre bu asit ile kullanım yapan hastaların %95’ inin olumlu sonuçlar aldığı belirtilmektedir.

Zaman ilerledikçe cilt üzerinde kurumalar görülmektedir. Çevresel etkenler ile birlikte cilt üzerinde kırışıklıklar da meydana gelmektedir. Bu durum en çok güneşe maruz kalan bölgelerde yani dekolte, eş, boyun ve yüz bölgesinde görülmektedir. Daha taze bir görünüm için deri nemliliğinin sağlanması adına Hyaluronik Asit uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Saf bir şekilde kullanıldığında ciddi anlamda cildinizin gençleşmesini sağlayabilir ve canlılığını koruyabilirsiniz. Daha dolgun ve sade yüzler için bu asit ile ilgili tercih edilen uygulamalar, uzman doktorlar tarafından da onaylanmıştır.

Adınız

E-postanız

Telefon

Konu

Sorunuz

Style switcher RESET
Color scheme